( دستگاه لیزر دستگاه لیزر خرید نخل سیکاس (

برای کسب اطلاعات اکثر در هنگام ( خرید نخل سیکاس ( اطلاعات ذیل اثر گذار خواهد بود .

مشخصات :

واژه و کلمه سیکاس یک نام تیپی است و به گیاهانی از خانواده Cycadها اطلاق می‌شود . سیکاس مورد نظر ما و سیکاسی که اکثر در جمهوری اسلامی ایران کشت شده با نام Cycas revoluta علمی و از قوم دور پالم‌ها به شمار میرود .

سیکاس باطن سوئیت

گیاهی مضاعف متقارن است با برگهای درخشان و سبز تیره که روی تنه قطور معمولا پرزدار قرار گرفته‌اند . به طور معمول قطر تنه در حدود ۲۰ سانتی متر می شود ولی بیشتراز این هم میشود . قطر تنه در گیاهان برنا قلیل است , اما با بالا رفتن سن قطر تنه نیز بالاتر می رود و شکل نخل به خویش میگرد . در گیاهان کهنسال طول به ۶ – ۷ متر ( بیش از ۲۰ فوت رویش ) می‌رسد , اما در کل گیاهی است فراوان کند پرورش و نیاز به حدود ۵۰ – ۱۰۰ سال برای رسیدن به‌این طول داراست . ( در کشور ایران بیش تر از ۸۰ تا ۱۰۰ سال از ورود این گیاه نمیگذرد و مسن‌ترین سیکاسهای ایران اکثر اوقات , قدی بالاتر از ۲متر ندارند ) .
تنه گاهی می تواند تعدادی توشه منشعب شده در فیض ساخت چند سر برگ بکند .

سیکاس فضای سبز

برگ ها سبز نسبتا درخشان و نزدیک به ۵۰ – ۱۵۰ سانتی متر طول دارا‌هستند . اغلب کشت و عمل سیکاس در مزارع آن برای ساخت برگ سیکاس است که بریده شده و سبز آن در تزئینات گونه دستگاه لیزر و خودرو عروس و برگهای کم آب شده در ایجاد اثرها هنری دستگاه لیزر کم آب مصرف می گردد .


در حین هنگامی که گیاهان از سن باروری می باشند . برگها به شکل بذر دستگاه لیزر قهر و صلح و دوستی ( صورت دستگاه لیزر های دستگاه لیزر رز , با محل پیوستن یکسان و در مسیر یک دایره به قطر تقریبی ۱ متر ) قرار می‌گیرند . معمولا سالانه یکبار یا دوبار از محل انتهای ساقه ( که در واقع شکلی مشابه مخروط دارااست ) برگهای برنا و تازه ظواهر می گردند . این برگها با همدیگر به مرور بالا می آیند و بدین ترتیب ارتفاع گیاه چند‌سانتی‌متر اکثر میشود . معمولا برگهای سری قبل به مرور زرد میشود و از دربین میرود یا باغبان خود آنها را می‌چیند . به دلیل آنکه در سالی که از عمر این برگها میگذرد زیبایی خود را نسبت به برگهای برنا از دست داده‌اند .

سیکاس تنومند و خوش دستگاه لیزر

سیکاس از خانواده‌ Cycadaceae است , تک لپه‌ای و دو شالوده است ( گیاه سیکاس نر از گیاه سیکاس ماده انقطاع است و برای گرده افشانی نیاز به هر دو وجود دارد . سیکاس نر دستگاه لیزر ی به صورت کله قند بلند ایجاد میکند و سیکاس ماده دستگاه لیزر ی کروی صورت می سازد که توسط حشرات , باد یا آدم قابل گرده افشانی است )

سیکاس به دلیل پرورش کم‌ , گیاهی نسبتا پر بها و از نگاه زیبایی و شکیل بودن گیاهی لاکچری و تشریفاتی به حساب می‌رود و اکثر اوقات زینت بخش سالنهای گران قدر اداره ها مکانهای تجاری و خانگی است .

رویکرد انتشار :
سیکاس به وسیله بذر یا جدا کردن پاجوش‌هایی که خویش گیاه ایجاد میکند تکثیر می شود .

کاشت بیرونی :
سیکاس در باغبانی گرمسیر از محبوب‌ترین نخلهاست و در شمال جمهوری اسلامی ایران ( گیلان و مازندران ) و راءس و جنوب کشور‌ایران ( در مناطقی که حالت محیطی مهیا شود ) قابل کشت در باغچه و فضای سبز است .

سیکاس در فضای آزاد

کاشت آپارتمانی :
از‌آنجا که سیکاسها نوروفروغ متعددی لازم دارند در آپارتمان و منزل یا این که پاسیو میباست در محل واضح با حداکثر روشنایی ممکن قرار داشته باشند . حدالامکان در تابستانها درصورتی که حالت اذن دهد بهتر است گیاه را به خارج از خانه منتقل کرد و مدتی را معرض موقعیت ارگانیک قرار اعطا کرد .
آبیاری دستگاه لیزر دان گذشته از کم آب شدن خاک و خاک نرم و توانمند برای گیاه لازم است .

آفات و بیماریها :
شپشکهای سپردار به برگها و شپشکهای دیگر معمولا به پیاز جوان و ساقه آن حمله می نمایند . زنگها و دیگر بیماریها قارچی نیز برگها را آرم می روند .

عکس های از سیکاس :

سیکاس 1
سیکاس 1
سیکاس 2
سیکاس 2
دستگاه لیزر دهی سیکاس نر
دستگاه لیزر دهی سیکاس نر
بذردهی سیکاس ماده
بذردهی سیکاس ماده
بذردهی سیکاس ماده 2
بذردهی سیکاس ماده 2
سیکاس 3
سیکاس 3
سیکاس 4
سیکاس 4
سیکاس 5
سیکاس 5